lesné navijaky PROFI

Rada PROFI HF/HFpro - s pevnou montážou na traktor

Navijaky rady PROFI HF/HFpro sú dvojbubnové lesné lanové navijaky s pevnou montážou na traktor, určené na profesionálnu prácu v lesnom hospodárstve a slúžia k ťažbe a približovaniu dreva.

Navijaky rady PROFI HF/HFpro sú určené na pevnú montáž dopredu na traktor. Lesné lanové navijaky sa okrem iného vyznačujú pohonom šnekom a elektrohydraulickým, prípadne diaľkovým ovládaním TERRA. Dlhoročné skúsenosti, výborné technické parametre, výborné výsledky z testov, ako aj mnohé referencie od doterajších užívateľov sú hlavné znaky týchto lesných navijakov. Ťažná sila navijakov je 8,5 tony. V základnej výbave majú aj ventil pre nastavenie rýchlosti odbrzdenia.

Lesné lanové navijaky UNIFOREST rady PROFI HFpro majú navyše v sériovej výbave kladky s hydraulickým odvíjaním lana a sú sériovo vybavené reguláciou rýchlosti odvíjania lana a funkciou SMART 3v1 (patent UNIFOREST).

Lesné lanové navijaky PROFI HF/HFpro

navijak 2x85HFpro

2x85HF/HFpro

diaľkový ovládač TERRA FA5 - D1P UNI
Diaľkové ovládanie TERRA FA5 D UNI

Neustály inovatívny vývoj ergonómie, bezpečnosti a účinnosti našich lesných strojov je naším prísľubom pre vás. Diaľkové ovládanie umožňuje ovládanie navijaku až do vzdialenosti cca 500 m.

smart-3in1-en-1
SMART 3v1
(1) Pri jazde s traktorom a drevom ľahko narazíte na rôzne prekážky (kmene, korene). Ak traktor nedokáže tieto prekážky prekonať, funkciu kladky s odvíjaním prepnete do módu odbrzdenia a ďalej pokračujete so spusteným drevom a napnutým lanom medzi navijakom a bremenom. (2) Zapnutie a vypnutie kladky sa deje okamžite bez oneskorenia (pri klasickom prevedení oneskorenie cca 1,5 sek.). (3) SMART 3v1 zabezpečuje optimálne napnutie oceľového lana medzi kladkou a bubnom v každom prípade.  Táto funkcia je dostupná len s diaľkovým ovládaním Teleradio, Terra funk a manuálnou konzolou. 
dvojitá kladka
Dvojitá kladka
ventil obmedzenia

Ventil obmedzenia pre nastavenie rýchlosti odbrzdenia umožňuje postupné uvoľnenie napnutia oceľového lana. Tiež zabraňuje nekontrolovateľnému otáčaniu sa bubna a v neposlednej rade krútenie oceľového lana.

6-lamelová spojka
6-lamelová spojka

Lamely zabraňujú prehratiu /preklzávaniu spojky (6 lamiel).

šnek 85g_2x85g_120gpower
Slimákový prevod (šnek)

Pohon cez slimákovú prevodovku (šnek), ktorá umožňuje veľké prevodové pomery a nárazové zaťaženie a prevodovku s čelnými kolesami. Z dôvodu vyššieho výkonu, nižšej údržby a vyššej životnosti sú všetky pohonné elementy v olejovom kúpeli. Slimák je vyrobený z vysoko legovanej ocele, tvrdený, cementovaný a brúsený, ozubené kolo je vyrobené zo špeciálneho bronzu, ktorý zaisťuje väčšiu odolnosť voči opotrebeniu. 

Extra veľká kapacita bubna

Extra veľká kapacita bubna zaisťuje, že dlhšie lano môže byť navinuté na pokrytie väčšej plochy. Znižuje tiež stratu ťažnej sily pri plne navinutom bubne. 

kladka s odvíjaním lana_h_hpro

Kladka s odvíjaním s dvoma tlačnými valčekmi a dvoma hydromotormi v procese odvíjania lana umožňujú väčšie napnutie oceľového lana medzi kladkou s odvíjaním a bubnom a tým pádom zabezpečujú vyššiu silu odvíjania. Možná regulácia rýchlosti odvíjania oceľového lana. 

ovládací blok

Ovládací blok so sedlovými ventilmi a vysokotlakovým olejovým filtrom. Dvojbubnové navijaky: oddelené hydraulické systémy bubnov a kladiek s odvíjaním oceľového lana. 

Technické parametre
 
TYP – UNIFOREST PROFI 2x85HF2x85HFpro
Ťažná sila – vnútorný priemer (kN)8585
Ťažná sila – vonkajší priemer (kN)5656
Brzdná sila (kN)106106
Stredná rýchlosť lana (m/s) pri 540 otáčkach0,60,6
Rozmery lana
– teoretické maximum dĺžka/priemer (m/mm)90/13*90/13*
– teoretické maximum dĺžka/priemer (m/mm)105/12*105/12*
– sériové rozmery dĺžka/priemer (m/mm)80/12*80/12*
Minimálny príkon traktora (kW)> 60> 60
Minimálny príkon traktora (HP)> 80> 80
Šírka (mm)800800
Hĺbka (mm)520520
Výška (mm)600600
Hmotnosť bez lana (kg)440510
Otáčky vývodového hriadeľa (ot. / min.)540 – 1 000540 – 1 000
Tlak oleja (MPa)11 – 1511 -15
Množstvo hydraulického oleja (l)3,53,5
Čerpadlozubovézubové
Počet lamiel 66
OvládanieHH
Hydraulické odvíjanie lana – kladkyXS
Diaľkové ovládanieSS
Regulátor plynu a otáčok traktoraOO
Pripojenie na vývodový hriadeľSS
Reťaz pohonuduplexduplex
Brzdapásovápásová
Ventil pre nastavenie rýchlosti odbrzdeniaSS
SMART 3v1XS
Regulácia rýchlosti odvíjania lanaXS

Legenda: H – elektrohydraulické ovládanie, S – sériovo, O – objednávka, X – nie je možné,  * oceľové lano 2 160 N/mm2 – 2 x vysoko kalibrované 

logo-uniforest-biele

Lesné navijaky

Návrat hore