lesné navijaky PROFI

Rada PROFI H/Hpro - s pevnou montážou na traktor

Navijaky rady PROFI H/Hpro sú jednobubnové a dvojbubnové lesné lanové navijaky s pevnou montážou na traktor, určené na profesionálnu prácu v lesnom hospodárstve a slúžia k ťažbe a približovaniu dreva.

Navijaky rady PROFI H/Hpro sú určené na pevnú montáž dozadu na traktor. Lesné lanové navijaky sa okrem iného vyznačujú pohonom šnekom a elektrohydraulickým, prípadne diaľkovým ovládaním TERRA. Dlhoročné skúsenosti, výborné technické parametre, výborné výsledky z testov, ako aj mnohé referencie od doterajších užívateľov sú hlavné znaky týchto lesných navijakov. Ťažná sila jednobubnového navijaku je 8,5 tony, ťažná sila dvojbubnových navijakov 8,5 tony a 10 ton. V základnej výbave majú aj ventil pre nastavenie rýchlosti odbrzdenia.

Lesné lanové navijaky UNIFOREST rady PROFI Hpro majú navyše v sériovej výbave kladky s hydraulickým odvíjaním lana a sú sériovo vybavené reguláciou rýchlosti odvíjania lana a funkciou SMART 3v1 (patent UNIFOREST).

navijaky s pevnou montazou na traktor

Hlavné znaky navijakov PROFI – H/Hpro:

  • veľká ťažná sila aj pri plne navinutom bubne ( jednoznačne lepší pomer medzi ťažnou silou na vnútornom a vonkajšom obvode bubna oproti konkurenčným výrobkom na našom trhu) 1:1,7;
  • šneková prevodovka pre prenos najväčších prípustných zaťažení,  je zhotovená zo zlepšenej legovanej ocele, povrchovo upravenej a tmelenej;
  • šnekové ozubené koleso je zhotovené zo špeciálneho bronzu;
  • mechanické základy a základné zložky sú zhotovené z vysoko legovanej ocele a podrobené ďalšiemu termickému procesu;
  • kompaktná a mohutná konštrukcia;
  • mnohonásobná lamelová spojka navijaku je zložená zo 6 lamiel;
  • prevod všetkých pohyblivých častí je realizovaný pomocou ozubených prevodov, čo je veľkou výhodou v porovnaní s využitím vodiacich čapov alebo závor;
  • kompletná hydraulika je výrobkom popredných nemeckých dodávateľov (Hawe – pohon, čerpadlo, Schroder- hydraulika, Starz elektrika);
  • vybavené piestovým, alebo zubovým čerpadlom (podľa typu) + profesionálne sedlové ventily

Lesné lanové navijaky PROFI H/Hpro

navijak 1x85 h_hpro

1x85H/Hpro

navijak 2x85 h_hpro

2x85H/Hpro

navijak 2x100hpro

2x100H/Hpro

diaľkový ovládač TERRA FA5 - D1P UNI
Diaľkové ovládanie TERRA FA5 D UNI

Neustály inovatívny vývoj ergonómie, bezpečnosti a účinnosti našich lesných strojov je naším prísľubom pre vás. Diaľkové ovládanie umožňuje ovládanie navijaku až do vzdialenosti cca 500 m.

smart-3in1-en-1
SMART 3v1

(1) Pri jazde s traktorom a drevom ľahko narazíte na rôzne prekážky (kmene, korene). Ak traktor nedokáže tieto prekážky prekonať, funkciu kladky s odvíjaním prepnete do módu odbrzdenia a ďalej pokračujete so spusteným drevom a napnutým lanom medzi navijakom a bremenom. (2) Zapnutie a vypnutie kladky sa deje okamžite bez oneskorenia (pri klasickom prevedení oneskorenie cca 1,5 sek.). (3) SMART 3v1 zabezpečuje optimálne napnutie oceľového lana medzi kladkou a bubnom v každom prípade. 

Táto funkcia je dostupná len s diaľkovým ovládaním Teleradio, Terra funk a manuálnou konzolou. 

dvojitá kladka
Dvojitá kladka
ventil obmedzenia

Ventil obmedzenia pre nastavenie rýchlosti odbrzdenia umožňuje postupné uvoľnenie napnutia oceľového lana. Tiež zabraňuje nekontrolovateľnému otáčaniu sa bubna a v neposlednej rade krútenie oceľového lana.

6-lamelová spojka
6-lamelová spojka

Lamely zabraňujú prehratiu /preklzávaniu spojky (6 lamiel).

šnek 85g_2x85g_120gpower
Slimákový prevod (šnek)

Pohon cez slimákovú prevodovku (šnek), ktorá umožňuje veľké prevodové pomery a nárazové zaťaženie a prevodovku s čelnými kolesami. Z dôvodu vyššieho výkonu, nižšej údržby a vyššej životnosti sú všetky pohonné elementy v olejovom kúpeli. Slimák je vyrobený z vysoko legovanej ocele, tvrdený, cementovaný a brúsený, ozubené kolo je vyrobené zo špeciálneho bronzu, ktorý zaisťuje väčšiu odolnosť voči opotrebeniu. 

Extra veľká kapacita bubna

Extra veľká kapacita bubna zaisťuje, že dlhšie lano môže byť navinuté na pokrytie väčšej plochy. Znižuje tiež stratu ťažnej sily pri plne navinutom bubne. 

kladka s odvíjaním lana_h_hpro

Kladka s odvíjaním s dvoma tlačnými valčekmi a dvoma hydromotormi v procese odvíjania lana umožňujú väčšie napnutie oceľového lana medzi kladkou s odvíjaním a bubnom a tým pádom zabezpečujú vyššiu silu odvíjania. Možná regulácia rýchlosti odvíjania oceľového lana. 

ovládací blok

Ovládací blok so sedlovými ventilmi a vysokotlakovým olejovým filtrom. Dvojbubnové navijaky: oddelené hydraulické systémy bubnov a kladiek s odvíjaním oceľového lana. 

Technické parametre
logo-uniforest-biele

Lesné navijaky

Návrat hore