Štiepací automat titan premium 53/40

Štiepací automat TITAN PREMIUM 53/40 je spoľahlivý a ekologicky nezávadný stroj, určený na štiepanie a pílenie veľkého množstva dreva s priemerom dreva až do 53 cm pomocou pílového kotúča NVIDIA. Štiepacia sila je 40 ton. Automat sa vyrába v troch rôznych prevedeniach:
  • Prevedenie s pohonom kardanom a s podvozkom – TITAN 53/40 CD TR
  • Prevedenie s pohonom elektromotorom bez podvozku – TITAN 53/40 E
  • Prevedenie s kombinovaným pohonom (kardan aj elektromotor) a s podvozkom – TITAN 53/40 CD+E TR
V skutočnosti ide o kompaktný a mobilný štiepací stroj, ktorý píli drevo pomocou pílového kotúča s priemerom 1300 mm. Kotúč je vyrobený z karbidu a vďaka svojej tvrdosti, odolnosti voči cudzím predmetom v dreve a tvaru zubov reže drevo veľmi rýchlo, čo podporuje aj hydraulický pridržiavač dreva. Výkonný hydromotor a hydraulický systém umožňuje posun pílového listu ako aj nastavenie rýchlosti pílenia.
štiepací automat titan_53_40

Navyše ovládanie stroja je pomocou hydraulického rozvádzača a pákových hydraulických ventilov, napriek tomu je veľmi jednoduché a logicky usporiadané. Okrem toho ovládanie stroja je z nízkej podesty, ktorá umožňuje dokonalý rozhľad pri práci. Dĺžka polien je normálne nastaviteľná od 25 – 60 cm. Bežne je štiepačka dreva s tlačnou silou 40 ton s funkciou BOOMSPEED v sériovej výbave, ktorá umožňuje zrýchlenie štiepacieho procesu až o 60%, hydraulické nastavenie kríža je samozrejmosťou.

Tento automat môže byť vybavený pohonom kardanom, alebo dvoma elektromotormi (15kW a 11kW), ako aj podvozkom pre prepravu pomocou traktora. Súčasťou stroja je aj skladací podávací stôl s agresívnymi podávacími valčekmi, taktiež teleskopický dopravník so šírkou 60 cm a dĺžkou 5 m. V základnej výbave sa nachádza mierka priemeru dreva s možnosťou nastavenia noža na zmeraný priemer a možnosť použitia noža 2 – 4 – 8 – 18.

Navyše stroj je možné doplniť rôznym príslušenstvom, rôzne varianty podávacích stolov, ohrievače oleja, odsávacie zariadenie na piliny, koncový separátor triesok, atď.

titan 53_40 premium
titan-53_40-premium
priemer pílového kotúča
Priemer rezu do 53 cm

Pílový kotúč s priemerom 1300 mm prereže guľatinu s priemerom až 53 cm. 

indikátor nastavenia štiepacieho noža
Indikátor nastavenia štiepacieho noža

Regulácia výšky štiepacieho noža s ohľadom na množstvo guľatiny a jej priemer. 

boomspeed funkcia
Funkcia BoomSpeed v štandardnej výbave

Dvojpiestové valce pre dve rýchlosti pohybu: pracovná rýchlosť sa využíva na bežné štiepanie dreva, ale pre menší odpor alebo “voľný chod” valca je jeho rýchlosť zvýšená. Takto možno skrátiť cyklus štiepania až o 40%, čo prispieva k vyššej účinnosti. 

nastavenie výšky štiepacieho noža

Jeden viacúrovňový hydraulicky nastaviteľný štiepací nôž 2-4-8-18.  

Nízka platforma

Ovládanie z nízkej platformy s prídavným schodíkom pre ľahký prístup. 

dopravníkový pás
Dopravníkový pás

Teleskopicky vysúvateľný 5 m dlhý a 60 cm široký dopravníkový pás s nastaviteľným sklonom a rýchlosťou.

chladič oleja

Chladič oleja určený pre dlhšie používanie stroja bez prestávok, zabraňuje prehriatiu oleja. 

nastaviteľný podavaci stol-TITAN-53-40
PATENT

Vstavaný hydraulicky nastaviteľný podávací stôl

podávacie valce

Drevo sa do stroja dostáva pomocou dopravných valcov. 

indikátor priemeru kmeňa
Indikátor priemeru guľatiny

Hydraulická svorka drží kmeň pri rezaní a zároveň meria priemer kmeňa. Jednoducho skontrolujete hodnotu a podľa toho nastavíte výšku štiepacieho noža. 

Dĺžka rezu 25, 33, 40, 50 a 60 cm. 

Technické parametre
Návrat hore